Методика оцінювання УФ насвітлювачів

Методика оцінювання УФ насвітлювачів з використанням тестових смужок “intensity label”.

Опис

Метою тестування є визначення рівномірності та необхідної кількості УФ випромінювання необхідного для фотополімеризації УФ лаків та фарби при офсетному друці.

Методика

Порція УФ випромінювання, що падає на друкарський аркуш вимірюється по цілій ширині листа з визначенням різниці в насвітленні між серединою та краями листа. Це пов'язано з тим, що УФ лампи починають втрачати інтенсивність насвітлення починаючи із країв.

Тест полягає у наклеюванні на друкарський лист спеціальних етикеток «intensity label» та проводення спектрофотометричних замірів перед і після
проходження листа через машину.

Застосовувані прилади та матеріали
  1. Спектрофотометр з установками – світло D50, без фільтра, геометрія 2°, тип вимірювання ΔЕ Lab;
  2. Тестові Смужки «Intensity Labels».

Оцінка тестування

Після проходження друкарського листа через машину, під насвітлювачами, при показах ΔЕ≥20, свідчить, що величина УФ насвітлення є достатньою для фотополімеризації, при ΔЕ≤20 необхідно перевірити якість ламп та стан рефлеторів/чи немає забруднення чи не порушена геометрія. При різниці ΔЕ≤2,0 означає, що рівномірність насвітлення між серединою та краями листа є допустимою та коректною, для рівномірного насвітлення. При ΔЕ≥2,0 потрібно перевірити стан рефлекторів та геометрію, та при потребі очистити їх чи замінити при порушенні геометрії.

Рекомендації

Щодо використання спеціальних стікерів для перевірки якості освітлювання УФ-сушок.

  1. Дані стікери є оперативним, швидким, візуальним засобом контролю.
  2. Бажано використовувати аркуш паперу максимального формату. Необхідно розмістити 3-5 стікерів, як зображено на схемі.
  3. Виміряйте Lab колір стікера за допомогою спектрофотометра та занесіть його у пам’ять як "Еталон".
  4. Після цього аркуш запускається у машину так, щоб він пройшов ділянку, на якій встановлена УФ-лампа, яку необхідно перевірити.
  5. На виході знову виміряйте Lab колір стікера як "Зразок" та порівняйте з "Еталоном".
  6. Якщо різниця кольорового тону dE більше 20 Од., тоді дана лампа вважається нормально. Якщо менше 20 Од., тоді якість закріплення УФ-фарб і лаків може бути недостатня.
  7. Також виміряйте та порівняйте dE у різних частинах аркуша. Для цього й розміщується 3-5 стікерів. Це дасть вам розуміння того, наскільки рівномірно відбувається розподіл світла по аркушу, стан рефлекторів, лампи та допоможе зрозуміти чи рівномірно закріплюється УФ-фарба чи лак на відбитку.